Biotēka

Brokastis sadaas_bilde

BioBlogs.lv – Jaunzēlandes kviešu asnu pulveris

BioBlogs.lv _Jaunzelandes_kviesu_asnu_pulveris_715X300

Kviešu asnus ievāc augšanas stadijā, kad augs, gatavojoties briedumam un graudu veidošanai, sevī ir uzkrājis visvairāk uzturvielu.  Lai augs sasniegtu savu maksimālo uzturvielu daudzumu, ir nepieciešamas aptuveni 200 dienas.

Kviešu asniem ir vairāk kopīga ar zaļajiem dārzeņiem nekā kviešu graudiem – jo tie nesatur glutēnu. Tieši asnu zaļumā slēpjas to spēks – tie satur daudz zaļā pigmenta hlorofila, kuru augs ir izstrādājis fotosintēzes ceļā no saules enerģijas. Tas ir bagāts ar skābekli un gaismas enerģiju, kas atstāj labvēlīgu ietekmi uz organismu.
Saudzīgais pārstrādes process ļauj pilnībā saglabāt bagātīgo hlorofila, minerālvielu, mikroelementu, vitamīnu un antioksidantu spektru. Kviešu asnu pulverim piemīt ne tikai spēcinošs, bet arī attīrošs efekts, ko sekmē krietna šķiedrvielu deva – veseli 34%. Turklāt organismā kviešu asni veido labvēlīgu sārmaino vidi.
Ražotājs iesaka lietot 1-3 tējkarotes kviešu asnu pulvera dienā, to pievienojot augļu sulām (īpaši garšīgi būs, piemēram, ar ābolu vai ar burkānu sulu), bezpiedevu jogurtam vai kefīram, aukstajām zupām, salātu mērcēm vai lietojiet kā garšvielu, to pārkaisot gatavam ēdienam. Bioloģiski sertificēts produkts. Piemērots svaigēšanai.

Labās īpašības
Satur daudz olbaltumvielu (24%),
Satur minerēlvielas, piemēram, dzelzi, kalciju,
Satur vitamīnus – C, A, E, B,
Paaugstina enerģijas līmeni (sastāvā dzelzs, B grupas un C vitamīni), tādēļ ideāls pavasara nogurumam un rīta enerģijas lādiņam
Satur enzīmus (= fermentus),
Regulē skābju-sārmu (pH) līdzsvaru organismā – palīdz radīt sārmaināku vidi,
Palīdz organismam attīrīties un dabīgi izvadīt sārņus – satur šķiedrvielas (37%)
Nepieciešams neliels daudzums – dabīgi ir ļoti koncentrēts, tādēļ uzturā lietoto daudzumu ieteicams palielināt pakāpeniski.

Recepte un informācija ņemta no - biotekares-teste-zalas-pacinas-jaunzelandes-kviesu-asnu-pulveris

Kas nepieciešams?
1 banāns
½ kivi
1 mazs skābens ābols
1 tējk. Zaļās Paciņas kviešu asnu pulvera
Pāris lapiņu piparmētru
Ūdens vai bērzu sula

Kas jādara?
Skābenais ābols un piparmētra neitralizēs kviešu asnu pulvera garšu. Visu kārtīgi sablendē un dzer uzreiz pēc pagatavošanas!

*Receptē pieminētās sastāvdaļas var iegādāties Biotēkā un mūsu internetveikalā www.bio.lv

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv