Biotēka

Saldie dieni_un_Nai_sadaas_bilde

Austrumu saldums – grauzdētas mannas muss

Austrumu saldums_-_grauzdtas_mannas_muss_715X300

Īsts Austrumu saldums, kuru Biotēkāri pagatavo ārkārtīgi bieži. Gandrīz kā nerakstīts likums, ka tas būs uz katra mūsu svētku galda. Izteiksmīgi salds un nav nepieciešamas daudz sastāvdaļas! Iespējams pagatavot arī vegāniskā versijā.

Pagatavošana: 40 minūtes

Kas nepieciešams?
600 ml piena, augu piena vai ūdens
300 g Rapunzel Cristallino® niedru cukura
300 g sviesta vai YAKSO kokosriekstu eļļas, bez smaržas
300 g Bohlsener mannas
50 g Rapunzel rozīņu
50 g Rapunzel veselu lazdu riekstu vai valriekstu pusītes

Kas jādara?
Vispirms uzkarsējiet mazliet sviesta vai kokosriekstu eļļas un apcepiet tajā riekstus. Nolieciet tos malā. Katlā beriet cukuru, pievienojiet ēdamkaroti ūdens un karsējiet, līdz cukurs pārvēršas karamelē. Pielejiet pārējo ūdeni vai pienu, uzlieciet vāku un uz ļoti mazas uguns ļaujiet vārīties.
Tikmēr palielā pannā izkausējiet pārējo sviestu vai kokosriekstu eļļu un ieberiet mannu. Uz vidējas uguns, pastāvīgi maisot, apgrauzdējiet mannu – apmēram 20 minūtēs tai jākļūst viegli zeltainai un smaržīgai. Pielieciet riekstus un rozīnes, svētku reizē, ja vēlaties, variet pievienot visdažādākos žāvētos augļus, apelsīnu gabaliņus, banānus.
Tagad pienācis pats svarīgākais mirklis. Pārlieciet katlu ar karameļu sīrupu sev tuvāk, ņemiet pannu un sarausiet visu mannu vienā malā. Tagad beriet mannu sīrupā un nekavējoties sāciet to strauji maisīt, lai nepaliktu kunkuļi. Rēķinieties, ka virums čaukstēs un brīdi šļakstīsies – esiet uzmanīgi!
Kad manna uzbriedusi, noņemiet to no uguns, uzlieciet vāku un atstājiet uz 5 minūtēm. Tad samaisiet un pasniedziet karstu, ar saputotu saldo krējumu. Vai tāpat vien – ar lielo karoti.:)
Ja vēlaties, variet pagatavot Austrumu saldumu variantā. Tad nelieciet klāt rozīnes un riekstus, un, kamēr manna vēl karsta un nav pilnībā uzbriedusi, izklājiet to vienmērīgā 2 cm biezā slānī uz cepampapīra, nolīdziniet. Ar nazi iezīmējiet rūtiņas, pa kurām vēlāk sagriezīsiet pudiņu kvadrātiņos. Katra kvadrātiņa vidū iespiediet veselu riekstu un ļaujiet plātnei pilnībā atdzist. Tad sagrieziet.

*Receptē pieminētās sastāvdaļas var iegādāties Biotēkā un mūsu internetveikalā www.bio.lv

 

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv